Лийдс изтръгна победата срещу Уулвърхамптън

Отборът на Лийдс постигна изключителна победа като гост на Уулвърхамптън в двубой от 30-ия кръг на Премиър лийг

Йоркширци губеха с 0:2 след първите 45 минути, но стигнаха до пълен обрат с три попадения през втората част. Успехът беше много важен за битката на Лийдс за оцеляване в елита.

С тази победа тимът върви 16-и с 29 точки, докато “вълците” са осми с 46. Домакините откриха чрез Джонатан Кастро в 26-ата минута. В края на полувремето Тринкао удвои.

Нещата изглеждаха добре за домакините, но след почивката ситуацията коренно се промени. В 63-ата минута Джак Харисън намали, а само три минути по-късно Родриго изравни.

В последната минута на редовното време Люк Ейлинг донесе втората поредна победа на Лийдс в шампионата, след успеха над Норич в миналия кръг.